Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Uriel proof

Stříbrná dvouuncová mince Archanděl Uriel proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
leden 2023
Emisní náklad
500 ks
Cena
3 190 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Archandělé

Čtvrtým archandělem, který se objevuje na stříbrné minci České mincovny, je Uriel.

V modlitbách se můžeme obracet přímo k Bohu nebo k jeho prostředníkům, kteří dohlížejí na nejrůznější aspekty naší existence. K nejuctívanějším božským bytostem, které naslouchají lidským přáním a pomáhají potřebným, patří archandělé. Cesty Páně jsou často nevyzpytatelné, a když se na nich ztratíme, díky těmto laskavým a neúnavným nebeským poslům můžeme dosáhnout vytouženého cíle… Urielovo jméno pochází z hebrejského אוּרִיאֵל‎ – Ūrīʾēl – čili Bůh je světlo. Tímto světlem se myslí světlo pravdy a poznání, které archanděl šíří po světě, abychom lépe viděli na životní cestu, po které kráčíme. Moudrý Uriel pomáhá lidem, kteří se nedovedou rozhodnout. Potřebným poskytne ochranu před samotou a klid v duši.

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, předkládá Uriela ve zbroji, který se opírá o plamenný meč. S pomocí této zbraně archanděl chrání brány Ráje před silami zla. Na averzní straně mince najdete chrámové okno obklopené perutěmi a zářícími paprsky. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2022.

Mince s vyobrazením archanděla poslouží především jako dárek – například jako talisman pro toho, kdo potřebuje pomocnou ruku v těžké chvíli. Do certifikátu pravosti proto můžete vepsat věnování nebo jiný vzkaz pro obdarovaného…

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76093-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
62,2 g
Průměr
37 mm
Balení
Šedý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...