Stříbrná investiční mince 1 Oz Krugerrand - Südafrika

Stříbrná investiční mince 1 Oz Krugerrand - Südafrika

Stav skladu
Skladem
Cena
1 212 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

K nejznámějším investičním mincím světa patří jihoafrické Krugerrandy. Tato varianta mince je vyražena ze stříbra o hmotnosti jedné trojské unce.

První investiční mince jménem Krugerrand byla vyražena roku 1967. Měla pomoci s prodejem jihoafrického zlata na světových trzích a nelze než konstatovat, že se jí to podařilo – již v roce 1980 ovládala 90 % globálního trhu se zlatými mincemi. Pro velký úspěch a vysokou poptávku po dalších investičních kovech se Krugerrandy od roku 2017 razí také ze stříbra. Jejich ikonický vzhled však zůstal nezměněn.

Averzní strana nese portrét historického jihoafrického prezidenta Paula Krugera, jehož příjmení ve spojení s názvem jihoafrické měny „rand“ dalo minci jméno. Reverzní strana je pak věnována antilopě skákavé, která je národním symbolem Jihoafrické republiky.

Přestože v reliéfu Krugerrandu není uvedena nominální hodnota, která je obvyklým znakem mincí, jedná se o plnohodnotné legální platidlo. Jeho nominál se odvozuje od hodnoty drahého kovu na komoditní burze.

Produktová fotografie je pouze ilustrační. U této mince negarantujeme motiv nebo ročník emise. V případě zájmu o určitý motiv nebo ročník nás prosím kontaktujte.

Investiční mince procházejí neustálým koloběhem prodejů a zpětných výkupů. Za svůj život mohou vystřídat řadu majitelů, a tak mohou jevit 
známky opotřebení. Protože se jedná o čistě investiční produkt, toto opotřebení nepředstavuje závadu, není důvodem k reklamaci a nesnižuje výkupní cenu.

Specifikace

Číslo
84334-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
45,6 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...