Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva s věnováním proof

Stříbrná medaile K narozeninám - vinná réva s věnováním proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
březen 2019
Cena
2 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Hledáte originální, a přece tradiční způsob, jak dobrému člověku popřát všechno nejlepší k narozeninám? Říká se, že dobrý člověk zraje jako víno, a vinná réva je proto hlavním motivem stříbrné pamětní medaile České mincovny, na kterou vyryjeme vaše osobní věnování.

„Bůh stvořil jen vodu. Člověk stvořil víno,“ nechal se slyšet francouzský spisovatel Victor Hugo. Jeho názor, že nápoj z hroznů je něčím vskutku neobyčejným, není v dějinách ojedinělý – víno je totiž chutné, ale také zdraví prospěšné. Potvrdil to Louis Pasteur, když řekl, že „víno je možno považovat za nejhygieničtější a nejzdravější nápoj“. Protože víno občerstvuje také duši, francouzský lékař rázem dodal, že „je více filozofie v láhvi vína než ve všech knihách“. Ostatně už staré latinské rčení tvrdí, že „ve víně je pravda“. A nejen ta! Římský básník Ovidius věděl, že „víno dodává odvahy“ a řecký dramatik Eurípidés věřil, že „kde není vína, není lásky“. Další starověcí myslitelé však byli opatrnější. Izraelský král Šalamoun si byl dobře vědom, že „víno působí, že i moudrý zbloudí“ a římský řečník Cicero mu dal za pravdu, když prohlásil, že „když vchází víno, odchází tajemství“. Rozsoudit by je mohl anglický dramatik William Shakespeare, jehož přesvědčení, že „dobré víno je dobrý přítel, když s ním dovedeme zacházet“, by se dalo shrnout do tří slov. Všeho s mírou!

Citát, rčení, jméno, datum, věnování, … – to všechno můžeme vyrýt na reverzní stranu dárkové medaile z ateliéru MgA. Terezy Eisnerové. Jediným limitem je rozsah textu: čtyři řádky po patnácti znacích včetně mezer. Prostor pro rytí je ohraničen vinnou révou. Averzní strana medaile je rovněž věnována vínu – nese vkusnou kompozici složenou ze skleniček, hroznů, listů a ratolestí.

V nabídce České mincovny najdete také ražbu s předpřipraveným textem DOBRÝ ČLOVĚK ZRAJE JAKO VÍNO.

Prodej medailí bez personifikace není možný.

Specifikace

Číslo
31497-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...