Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Stříbrná mince České tenisové legendy - Petra Kvitová proof

Cena (včetně DPH)
1 590 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
75434-711
Sběratelská série


České tenisové legendy

Pětidílná sběratelská minisérie s názvem České tenisové legendy se uzavírá. Poslední stříbrná mince České mincovny je věnována Petře Kvitové, která patří mezi současnou světovou špičku.

Petra Kvitová se narodila 8. března 1990 ve slezském městě Bílovec. Tenis začala hrát, když jí byly čtyři roky, a pod trenérským vedením svého otce hrála za TC Fulnek až do šestnácti let. Když vyhrála Pardubickou juniorku ve dvouhře i čtyřhře, přestoupila do TK Prostějov, který reprezentuje dodnes. V roce 2006 vstoupila do okruhu mezinárodních turnajů ITF a již následující rok debutovala na turnaji zařazeném do profesionálního okruhu WTA. Mezi její dosavadní tituly ve dvouhře patří sedm titulů ITF, dvacet dva titulů WTA, WTA Tour Finals, Elite Trophy, bronzová medaile z olympijských her v Riu a dva grandslamové tituly – v letech 2011 a 2014 se stala wimbledonskou vítězkou. Je členkou vítězného družstva Fed Cupu, které tuto trofej získalo celkem pětkrát, a společně s Tomášem Berdychem vyhrála turnaj smíšených družstev o Hopmanův pohár v Perthu. Její tenisová kariéra však ještě zdaleka neskončila a očekává se, že dosáhne dalších úspěchů. I když pro uvedení do Mezinárodní tenisové síně slávy budou jistě rozhodující její dva wimbledonské tituly…

Autorem reliéfu tenisové mince se tentokrát stal akademický sochař Jiří Dostál. Reverzní stranu věnoval bustě Petry Kvitové, která triumfálně drží wimbledonskou trofej – mísu Venus Rosewater. Obklopuje ji opis složený z anglického textu „CZECH TENNIS LEGEND PETRA KVITOVA“ a výčtu jejích největších sportovních triumfů. Sportovní mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, a jejich averzní strana proto nese jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (WST) a rok emise 2018. Kompozici averzu uzavírá nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Každá mince je doplněna speciálním česko-anglickým certifikátem pravosti, který shrnuje sportovní kariéru Petry Kvitové slovy wimbledonského vítěze Jana Kodeše. Kompletní pětici českých tenisových legend si můžete uložit do dřevěné sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.
 

Materiál
Stříbro
Váha
29 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Ladislav Vraný
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslo
75434-711
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
listopad 2018
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
2 WST