Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2019
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Legendy českého hokeje

Sběratelská série stříbrných mincí České mincovny „Legendy československého hokeje“ připomíná dalšího „zlatého hocha“ z Nagana – Jiřího Šlégra.

Statný a odolný obránce přezdívaný „Guma“ byl v Naganu autorem semifinálového gólu – nekompromisní bomby do kanadské sítě. Více než samotné olympijské vítězství na něj v roce 1998 zapůsobil návrat do České republiky: „Až tehdy jsme poznali realitu – tedy to, co se tu vlastně dělo. Do té doby jsme vše vnímali pouze skrze rádio a neměli jsme konkrétní představu. A pak jsme uviděli narvané letiště a zaplněný Staromák. Člověk si hned uvědomil, že to všechno za tu dřinu stálo, jak je hokej nádherný a že jde o něco naprosto výjimečného. Po takovém vítězství vám stoupne sebevědomí, nabalí se to a jede to samo. Ve sportu to tak je, že jste pak schopní porazit kohokoli. Přesto si člověk říkal, že nemůže být víc než tohle.“ A v tom se Jiří Šlégr mýlil. Záhy se mu podařily ještě další dva mimořádné hokejové úspěchy – v roce 2002 získal Stanleyův pohár a v roce 2005 se stal mistrem světa. Tyto tři triumfy mu zajistily místo v elitním spolku známém jako Triple Gold Club.

Medailér Asamat Baltaev, DiS., umístil na reverzní stranu mince dobový portrét obránce doplněný jeho jménem, číslem jeho dresu 71 a opisem NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 2005 – VÍTĚZ STANLEY CUPU. Mince České mincovny vycházejí v licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné atributy tohoto zahraničního emitentastátní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., ročník emise 2019 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Minci Jiřího Šlégra si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku, která pojme celou hokejovou sérii.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75499-711
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
2 WST
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
29 g
Průměr
40 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...