Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2019 stand

Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2019 stand

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2019
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Český lev 2019

Investiční řadu „Český lev“, kterou Česká mincovna vydává pod zahraniční licencí, rozšiřuje na přání investorů stříbrná mince o hmotnosti pěti trojských uncí.

Čeští lvi – zejména ti ze stříbra – se již třetím rokem setkávají s mimořádným ohlasem nejen doma, ale i v zahraničí. S velkým úspěchem se zařadili po bok slavných světových protějšků a do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických. Není divu. Stříbro je staletími prověřeným investičním nástrojem a řady konzervativních investorů, kteří ho preferují před rozšířenějším žlutým kovem, se rozrůstají. Vedle potenciálu zhodnocení ve středně až dlouhodobém horizontu totiž stříbro nabízí také nezanedbatelné přednosti průmyslového kovu. Ty se uplatňují v celé řadě klíčových technologických odvětví a zajišťují, že je drahý kov stále vysoce žádaný.

Všechny varianty investičních mincí Český lev s hmotností převyšující jednu trojskou unci dostaly v roce 2019 obměněný kabátek a ani nová pětiuncová stříbrná mince není výjimkou. Reverzní strana předkládá tradiční symboly České republiky – dvouocasého lva, Svatováclavskou korunu a plamennou svatováclavskou orlici na štítu. Averzní strana nese portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD) – nezbytné náležitosti ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi. Vlastenecký reliéf je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS. Ten se stal pokračovatelem výtvarníka Jaroslava Bejvla, který zemřel krátce po vytvoření původního kresebného návrhu mince.

Každá mince je uložena v ochranné kapsli, která ji chrání před nežádoucími vnějšími vlivy.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75581-710
Emitent
Niue
Nominální hodnota
10 NZD
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
999 / 1000
Váha
155 g
Průměr
65 mm
Balení
kapsle
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...