Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Dárky
  3. Dárek k promoci
  4. Stříbrná titulární medaile Bc. proof
Zpět

Stříbrná titulární medaile Bc. proof

Cena (včetně DPH)
2 050 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31186-721


Titulární medaile

Nabídka stříbrných medailí České mincovny pro absolventy se rozrostla o další akademický titul – svou vlastní pamětní ražbu teď mohou mít také všichni vysokoškoláci, kteří úspěšně zakončili některý z pestré nabídky bakalářských studijních oborů.

Slovo baccalaureus vzniklo zkrácením latinského sousloví „bacca laurea coronatus“„korunovaný vavřínovým věncem“. Historie bakalářského titulu v Čechách sahá až do středověku – student vysoké školy jej musel získat, aby mohl pokračovat ve studiu a dosáhnout na hodnost mistra či doktora. Nejinak je tomu i v současnosti.

Dosavadní řadu pěti titulárních medailí (maturant, Mgr., Ing., MUDr. a JUDr.) rozšířil o další motiv Petr Patka, DiS., který je mistrem výrobního úseku České mincovny. Písmena, ze kterých se bakalářský titul skládá, originálně poskládal na povrch Rubikovy kostky. Tento nejznámější a nejprodávanější hlavolam na světě je symbolem trpělivosti, píle a úsilí – ctností, které by měly být vlastní každému studentovi. Reliéf doplňují latinská slova GAUDEAMUS IGITUR„Radujme se tedy“, která jsou prvním veršem neoficiální studentské hymny, jejíž historie sahá až do 13. století na půdu Boloňské univerzity, nejstarší univerzity na světě.

Reverzní strana je společná všem absolventským medailím. Reliéf pochází z dílny talentované medailérky Ireny Hradecké, DiS., a je věnován portrétu Jana Amose Komenského, učitele národů a jednoho z největších českých myslitelů, který je v našich končinách symbolem školství a vzdělání.

Stříbrná medaile vám pomůže vyjádřit vaši hrdost originálním způsobem a všem bakalářům se stane milou oporou při dalších životních zkouškách!

Materiál
Stříbro
Váha
42 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslo
31186-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
duben 2016
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna