Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof číslovaný

Stříbrná uncová investiční mince Český lev 2019 reverse proof číslovaný

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2019
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Český lev 2019

Investiční mince České mincovny Český lev se poprvé představily v roce 2017 a záhy se s velkým úspěchem zařadily po bok slavných světových protějšků. Za jejich oblibou stojí mimo jiné propracovaný vlastenecký reliéf, který se s postupem času dočkal několika variant. V roce 2019 je jednou z nich uncová stříbrná mince vyražená v nevšedním provedení „reverse proof“.

Mince se obvykle razí v jednom ze dvou provedení – standard, nebo proof. Kvalitu standard dobře znáte například z oběžných mincí, které vám cinkají v peněženkách – jejich povrch je kompletně matný. V případě mincí ražených v kvalitě proof je matný pouze reliéf a zbytek mince – tedy mincovní plocha – je zrcadlově lesklý. Existuje však ještě jedna varianta, která se nazývá „reverse proof“. Ta je, jak její název napovídá, protikladem kvality proof – plocha takových mincí je matná a zrcadlovým leskem se vyznačuje vystupující reliéf.

Reverzní strana mince nese netradičně realisticky ztvárněného dvouocasého českého lva, který střeží Svatováclavskou korunu a plamennou svatováclavskou orlici. Averzní strana předkládá jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a letopočet emise 2019 – tj. nezbytné náležitosti ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí. Kompozicí obou stran prostupují ještě lipové ratolesti. Propracovaná mince je dílem Asamata Baltaeva, DiS., který se inspiroval původní kresbou Jaroslava Bejvla.

Emisní náklad limitované edice investičních mincí, která je uložena do speciálního číslovaného balení, čítá 1000 kusů.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75578-750
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...