Zlatá čtvrtuncová mince Jan Lála proof

Zlatá čtvrtuncová mince Jan Lála proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Národní fotbal zažil v průběhu dějin řadu excelentních hráčů. Těm, kteří jsou považováni za skutečné klenoty naší kopané, věnuje Česká mincovna v rámci série Československé fotbalové legendy vlastní nádherné Smart mince. Mezi těmito fenomenálními hráči rozhodně nemůže chybět nezdolný obránce Jan Lála.

Když 10. září roku 1938 v Libické Lhotce u Pardubic přišel Jan Lála na svět, jeho rodiče jistě netušili, jakým směrem se bude synův talent ubírat. Brzy se však projevil a Jan nastoupil na trávník nejprve coby obránce v Meteoru Žižkov a posléze jako útočník v Čechii Karlín. První liga pak na sebe nenechala dlouho čekat a již roku 1956 se Lála objevil v dresu Dynama/Slavie Praha. Po roce nakrátko změnil klub – působil v Dukle Pardubice – ovšem roku 1959 opět zakotvil pod sešívanou vlajkou, a to na celých deset let. Na svém kontě má 143 ligových utkání, slávistický dres oblékl dokonce při 402 zápasech.

Když mu bylo 31 let, využil nabídku zahraničního angažmá a dvě sezony hrál za Lausanne Sport ve Švýcarsku. Svou kariéru zakončil v klubu Spartak v Ústí nad Labem. Jeho obratnost, smělost a nebezpečné útočné výpady po křídle zapsaly Jana Lálu mezi elitu národní kopané. To potvrdil svým výkonem na MS v Chile roku 1962, kdy naši vybojovali úžasné stříbro. Také proto mu patřilo třetí místo v prvním ročníku ankety Fotbalista roku i cena pro druhého nejlepšího československého fotbalistu roku 1967. Právem mu rovněž náleží Plaketa J. Maddena.

Zlatá čtvrtuncová Smart mince Jan Lála
 je na reverzu zdobena precizním portrétem charismatického obránce. Motiv, jehož autorem je známý medailér Asamat Baltaev, DiS., je doplněn Lálovým jménem, podpisem a textem VICEMISTR SVĚTA CHILE 1962. Přidejte Jana Lálu do své fotbalové jedenáctky snů od České mincovny a vytvořte výjimečnou moderní sbírku s atraktivní tematikou a vysokou investiční hodnotou!

Averz mince je tvořen atributy emitenta a motivem fotbalového míče ve tvaru srdce – symbolem Nadace fotbalových internacionálů, jejímž prostřednictvím podpoří část výdělku z prodeje mincí naše bývalé fotbalové mistry! 

Specifikace

Číslo
75114-611
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...