Narození dítěte 2017

Zlatá kilová investiční medaile s motivem 100 Kč bankovky - Karel IV. stand

Cena (včetně DPH) 1 490 000 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 31008-630

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.
  • Znáte ze soutěžního pořadu Nejchytřejší Čech.

Motivy bankovek Oldřicha Kulhánka

Další mimořádná pocta umu grafika, malíře a ilustrátora Oldřicha Kulhánka přichází v roce 2015 v podobě zlaté investiční medaile s motivem 100 Kč bankovky. Jejím nosným tématem je Karel IV. Zářná osobnost mimořádného panovníka patří k těm, které obzvláště vyniknou na medailích z ryzího zlata o hmotnosti jednoho celého kilogramu.

Oldřich Kulhánek (1940-2013) připravil mezi lety 1992 a 1993 návrhy osmi českých bankovek, z nichž šest je stále v oběhu. Soutěž na jejich realizaci byla vyhlášena sice ještě Státní bankou československou, ale motiv s drobnou úpravou zdobí české bankovky vydané po rozdělení státu. Díky jeho citu pro detail i kompozici patří naše bankovky právem k nejkrásnějším na světě. Je tedy logickým krokem České mincovny zvěčnit tyto výjimečné náměty také v podobě nádherných zlatých investičních medailí.

Kulhánkův nezaměnitelný rukopis je na medaili s motivem 100 Kč bankovky jasně zřetelný. Předlohu medaile, kterou zpracovala nadaná grafička MgA. Klára Melichová, dcera Oldřicha Kulhánka, připravil pro ražbu akademický sochař Vladimír Oppl. Averz medaile nese podobiznu Karla IV. známou z lícové strany bankovky, reverz inspirovaný rubovou stranou stokoruny pak zobrazuje pečeť Univerzity Karlovy.

Investice do zlata patří k nejpromyšlenějším způsobům, jak bezpečně uložit své peníze a současně jim přisoudit nejen trvalou hodnotu, ale také velký růstový potenciál. Oblibu zlatých investičních medailí významně zvyšuje výběr sofistikovaných motivů, prvotřídní umělecké zpracování a striktně emitovaný náklad. V případě zlaté investiční medaile s motivem 100 Kč bankovky – Karel IV. stand od České mincovny se jedná o pouhých 50 kusů.

Materiál: Zlato
Váha: 1000 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 85 mm
Provedení: STANDARD
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Autor reverzu: ak. soch. Vladimír Oppl/MgA. Klára Melichová
Číslo: 31008-630
Emisní náklad: 50 ks
Datum emise: Únor 2015
Balení: Dřevěná etue tmavé dřevo
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč