Zlatá mince Dobové pohlednice Praha - Petřín proof

Zlatá mince Dobové pohlednice Praha - Petřín proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červen 2020
Emisní náklad
2000 ks
Cena
1 850 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Dobové pohlednice

Další pražskou památkou, která se objevuje na zlaté miniminci České mincovny zasazené do repliky historické pohlednice, je Petřínská rozhledna.

Petřínská rozhledna vznikla díky úsilí Klubu českých turistů u příležitosti Zemské jubilejní výstavy v roce 1891. Přestože byla atraktivním přírůstkem pražského panoramatu, nestala se na konci 19. století námětem mnoha vícezáběrových pohlednic… Pohlednice, která posloužila jako předloha balení mince, předkládá nejen moderní vyhlídkovou věž, ale také kapli na petřínské křížové cestě a proslulé zrcadlové bludiště. Pohlednici akademického malíře Pavla Körbera vydal významný český nakladatel Alois Wiesner. V roce 1899 byla odeslána z Prahy do Podmoklic u Semil.

Medailér Petr Patka, DiS., umístil na reverzní stranu mince perspektivní pohled na ocelovou konstrukci věže. Doplnil ho ozdobným nápisem PETŘÍN – 378 m, což je nadmořská výška horní vyhlídky rozhledny. Averzní strana pak náleží portrétu a jménu královny Alžběty II., ročníku vydání 2020 a nominální hodnotě 5 DOLLARS (NZD) – čili atributům ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí.

Originální emise představuje dostupný sběratelský kousek, který potěší numismatiky, filokartisty i návštěvníky hlavního města.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75693-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
0,5 g
Průměr
11 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...