Zlatý dukát Latinské citáty - Omnia vincit amor - Nad vším vítězí láska proof

Zlatý dukát Latinské citáty - Omnia vincit amor - Nad vším vítězí láska proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2022
Cena
10 750 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Latinské citáty

Hledáte originální dárek, jehož prostřednictvím vyjádříte nejrůznější formy lásky – od platonické náklonnosti po romantickou touhu? Pak je tu pro vás zlatý dukát České mincovny „Omnia vincit amor“ z volného cyklu s názvem Latinské citáty.

Láska
má mnoho podob, a zatímco čeština si vystačí s jedním slovem, staří Řekové jich měli hned sedm. Eros představuje vášnivou a neovladatelnou lásku. Ludus je lehkovážnou hravou láskou – koketováním či flirtem. Pragma znamená zralou lásku, která přetrvá věky. Philia značí platonickou přátelskou lásku – vzájemný obdiv a úctu. Storgé vyjadřuje starostlivou mateřskou lásku. Agapé zastupuje obětavou lásku ke všem bližním. Philautia symbolizuje lásku k sobě samému – sebeúctu a sebepoznání. Také Římané, kteří přijali mnohé z řecké kultury za vlastní, věděli o lásce své. Básník Publius Vergilius Maro, který žil a tvořil v 1. století před naším letopočtem, napsal ve Zpěvech pastýřských, že „Omnia vincit amor“ – „Nad vším vítězí láska“. Tato slova pronáší na smrtelné posteli muž jménem Gallus, který je šílený z nešťastné lásky natolik, že mu neumějí pomoci ani sami bohové…

Medailérka MgA. Petra Čánská věnovala obě strany dukátu srdci – univerzálnímu symbolu lásky, který je srozumitelný napříč časem i prostorem. Na averzní straně ho doprovází rozverný český text LÁSKA NAD VŠÍM VÍTĚZÍ a na reverzní straně latinský citát OMNIA VINCIT AMOR.

Dukát je uložen do dárkového balení. Jeho součástí je příloha, která slovem a obrazem vysvětluje původ latinského citátu.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31754-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Petra Čánská
Autor reverzu
MgA. Petra Čánská
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
3,49 g
Průměr
20 mm
Balení
Šedý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...