Slovenský den kroje

20.08.2023

Lákají vás tradice a folklór? Pokud ano, otevřete si kalendáře a poznačte si datum 1. září 2023. Tehdy se v Banské Bystrici uskuteční Slovenský den kroje a Česká mincovna u toho nebude chybět!

Budeme při tom!

Co vás čeká a nemine? Bohatý kulturní program plný tradic, folkloru a lidového umění. Den plný zábavy, tance, zpěvu a krásných krojů. Ale krásné lidové motivy neuvidíte jen na krojích...

Během dne pokřtíme čerstvou emisi: stříbrnou minci Dvojramenný kříž – Dětva. Její reverzní stranu zdobí nádherná dětvanská výšivka křivou jehlou, umělecká technika přímo ze srdce Podpolaní. Je zasazena do slovenského dvouramenného kříže, a spojuje tak národní i regionální dědictví.

Pozor! Náklad čítá pouhých 500 kusů a první zájemci se již našli! Pokud chcete obohatit svou sbírku co nejdříve, doporučujeme minci zakoupit prostřednictvím e-shopu do 31. srpna a do poznámky napsat, že si ji osobně vyzvednete na Dni kroje.

Ušetříte tak peníze za kurýra a budete mezi prvními, kdo budou tuto vzácnou minci držet v rukou.

Chci kousek Dětvy!

Pevně věříme, že se 1. září sejdeme ve víru tradic, zpěvu a tance!

Váš slovenský tým České mincovny

Aktualizace:

Na akci jsme uvedli do prodeje naši novou stříbrnou minci s motivem dětvanské výšivky křivou jehlou a hned 19 zájemců si ji přímo na místě objednalo. Za možnost se zúčastnit srdečně děkujeme primátorovi Dětvy panu Beranovi a také paní Smilekové, která nám zapůjčila krásné kroje. V její prodejně Detvianské lidové umění v Partizánské ulici 75 si můžete zakoupit mimo jiné právě naši minci. Paní Smileková zároveň vede kurzy, na kterých si můžete osvojit zmiňovanou výšivku křivou jehlou.

Česká mincovna
Loading...