Svatba 2017
Febiofest 2017
Soutěž o medaile Vladimíra Menšíka

Investice do zlata

Chcete dlouhodobě zhodnotit své finance? Hledáte konzervativní investici s potenciálem zhodnocení v dvouciferných číslech? Investiční zlato zaznamenalo v posledních letech růst, který dokázalo nabídnout jen velmi málo srovnatelných komodit.

Investování do zlata

Investujte chytře, sázejte na jistotu

Zlato doporučují téměř všichni ekonomové jako trvalou hodnotu v rozbouřených vodách finančních trhů. Tento cenný kov začalo lidstvo používat jako platidlo již kolem roku 700 před naším letopočtem. Přestože dnes není běžné platit zlatem, jeho likvidita zůstává stále velmi vysoká.

Investiční zlato v podobě slitků lze zpeněžit prakticky po celém světě. Neexistuje na světě měna, která by sloužila jako všeobecně respektované platidlo tak dlouho jako zlato.

Vývoj ceny zlata roste

Zlato je uchovatel hodnoty

Většina tuzemských domácností dává přednost klasickým investičním nástrojům, jakými jsou stavební spoření nebo penzijní připojištění. Je ale všeobecně známé, že budoucím rizikům se nejlépe vyhnete, pokud své peníze uložíte více způsoby.
Zlaté investiční slitky a mince naši zákazníci nakupují především za těmito účely:

  • uchování hodnoty majetku (ochrana před inflací),
  • diverzifikace portfolia,
  • dlouhodobé zhodnocení vložených prostředků.

 

Vývoj ceny zlata

Červená linka grafu označuje vývoj ceny zlata v posledních deseti letech. V tomto období zlato svou hodnotu více než zčtyřnásobilo.

Investiční horizont by měl u investování do zlatých slitků či mincí přesáhnout alespoň 5 let. Jejich nákup je často chápán jako generační záležitost, případně alternativa ke spoření na důchod. V těchto případech nabývá na významu funkce zlata jako ochrany před znehodnocením peněžních prostředků.
 

Zlaté slitky a mince jsou osvobozené od DPH

Investiční zlato definuje zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty v §92 takto:

„zlato ve tvaru uzančních slitků zpracovaných v certifikované rafinerii, ve tvaru cihly, s vlastním číslem a s označením výrobce, ryzosti a hmotnosti, o hmotnosti připouštěné na trhy zlata a ryzosti nejméně 995 tisícin“

Investičním zlatem mohou být i mince, jejichž parametry zákon rovněž stanovuje. Ze zákona jsou investiční slitky a mince osvobozené od daně z přidané hodnoty.


Jakým způsobem investovat do zlata

Investiční zlaté slitky

Investiční zlaté slitky a mince

Nejoblíbenějšími investičními nástroji jsou zlaté slitky a zlaté mince. Slitky ve tvaru cihel nabízí nejvýhodnější cenu za jeden gram, jsou však stoprocentně závislé na výkyvech ceny zlata na burze. Mince jsou jejich oblíbenou alternativou, dělí se na investiční a pamětní. Především u těch pamětních získáváte navíc sběratelskou hodnotu a nízký náklad, který v případě vyprodání mince, razantně zvyšuje její hodnotu.

Uskladnění zlata ve sejfu České mincovny

Uskladnění zlata

Rozhodli jste se nakoupit investiční zlato a přemýšlíte, kde ho uskladnit? Zlato patří jednoznačně do trezoru. Větší finanční částku v hotovosti také nenecháte ležet doma, ale uložíte ji raději v bance.
Nabízíme vám uskladnění vašeho zlata v trezorové místnosti České mincovny, která splňuje nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Tuto službu nabízíme on-line všem uživatelům Zlatého konta ČM AURUM pod názvem Zlatý sejf. Více o uložení zlata v České mincovně vám rádi sdělíme na zákaznické lince 483 513 513.

Spoření ve zlatě

Spoření ve zlatě

Chcete spořit výhodně a zhodnotit své peníze? Spoření ve zlatě je dlouhodobě výnosnější než služby bank a mnohem jistější než akcie, či spekulace na burze. Ve zlatě najdete konzervativní investici, která však zaznamenala v posledních letech takové zhodnocení, jaké dokázalo nabídnout jen velmi málo srovnatelných komodit. Pokud vás zaujala možnost ukládat úspory do tohoto drahého kovu, máme pro vás bezpečné Spoření ve zlatě s ČM AURUM.

Zlatý certifikát

Zlatý certifikát

Zlatý certifikát je naším návratem do dob jistoty, kdy byly měny kryté skutečným zlatem. Při koupi certifikátu získáváte ceninu chráněnou bezpečnostními prvky pocházející ze Státní tiskárny cenin. Krytá může být zlatým slitkem o hmotnosti od jednoho sta gramů do jednoho kilogramu. Ten je bezpečně uskladněn v naší trezorové místnosti. Nákup certifikátu provedete jednoduše pomocí Zlatého konta.
 

Je nákup zlata on-line bezpečný?

Nákup investičního zlata je na našem e-shopu zabezpečený certifikátem SSL. Zboží zasíláme Českou poštou, která garantuje pojištění zásilek na 100 % hodnoty až do 1 000 000 Kč. Poštovné a pojištění máte u nás od 30 000 Kč zdarma. Dodání zásilek o vyšší hodnotě zajišťujeme po individuální dohodě se zákazníkem.

Zabezpečení SSL