Sada zlatých mincí Český lev 2019 stand - 0,5g, 1/25 oz, 1/4 oz, 1 oz

Sada zlatých mincí Český lev 2019 stand - 0,5g, 1/25 oz, 1/4 oz, 1 oz

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
říjen 2019
Emisní náklad
100 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Český lev 2019

Čeští lvi – řada investičních mincí ražených v České mincovně pod zahraniční licencí – se světu představili roku 2017, a to v několika různých variantách. Jejich nabídka se postupně rozrůstá a sada vydaná v roce 2019 představuje čtyřdílný komplet zlatých mincí o hmotnosti do jedné trojské unce.

Investiční mince, jak jejich název napovídá, imponují především investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Čeští lvi se však mohou pochlubit také sběratelskou hodnotou. Ve společné etuji najdete mince vážící jednu unci, jednu čtvrtinu unce, jednu pětadvacetinu unce a jednu polovinu gramu. Půlgramový Český lev se v nabídce České mincovny objevuje úplně poprvé a tato sada představuje jedinou možnost, jak ho zakoupit.

Reverzní strana investičních mincí předkládá symboly české státnosti – netradičně realisticky zpracovaného dvouocasého lva, který střeží Svatováclavskou korunu na podušce a plamennou svatováclavskou orlici na štítu. Averzní strana každé mince náleží jménu a portrétu královny Alžběty II., roku emise 2019 a nominálním hodnotám 50, 10, 5 a 5 DOLLARS (NZD) – tedy náležitostem ostrova Niue, který poskytuje zahraniční licenci pro vydávání investičních mincí České mincovny. Kompozici averzu dotváří ještě lipová ratolest. Propracovaný výtvarný návrh mince vytvořil přední medailér Jaroslav Bejvl. Ještě předtím, než své dílo stihl dokončit, nás však ve věku 75 let navždy opustil, a tak se osiřelé mince ujal mladý talent Asamat Baltaev, DiS.

Nízký emisní náklad sady, který čítá pouhých 100 kusů, v kombinaci s přítomností nové varianty Českého lva potěší investory i sběratele.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75662-610
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5, 5, 10, 50 NZD
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
40,12 g
Balení
Dřevěná etue tmavé dřevo
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...