Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Hermiona Granger proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Hermiona Granger proof

Stav skladu
Vyprodáno
Cena
2 590 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pátá stříbrná mince ze sběratelské série inspirované kouzelnickým světem Harryho Pottera připomíná Hermionu Grangerovou.

Hermiona je Harryho nejlepší kamarádkou a spolužačkou
– stejně jako on studuje na nebelvírské koleji Školy čar a kouzel v Bradavicích. Přestože je mudlovského původu, je bezpochyby nejlepší studentkou ročníku a mimořádně nadanou čarodějkou. Miluje knihy a veškeré vědění a je tak trochu šprtka. Vyniká v kouzlení a přípravě lektvarů, ale přece jen se jí občas něco nepodaří – třeba věštění nebo létání na koštěti. Je možná až příliš ctižádostivá a někdy může působit všeználkovsky nebo dokonce povýšeně. Ve skutečnosti je ale velmi kamarádská, oddaná a má velký smysl pro spravedlnost. I když má ráda pořádek a vyžaduje pevný řád, neváhá ho porušit, pokud je v sázce osud jejích přátel…

Na reverzní straně mince najdete portrét Hermiony, která se s hůlkou v ruce chystá seslat jedno ze svých bezchybných kouzel. Averzní strana pak předkládá portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2021 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je ostrov Niue. Minci v oficiální licenci vyrazil tým Novozélandské mincovny.

Nedílnou součástí každé emise je elegantní dřevěná etue se speciálním mechanismem, který slouží k vystavení mince.

Specifikace

Číslo
84331-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...