Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Princ dvojí krve proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Princ dvojí krve proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2021
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Fénixově řádu se své stříbrné mince dočkalo šesté filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Princ dvojí krve.

Kouzelnický svět už není tím vlídným a bezstarostným místem jako kdysi – otevřená válka mezi stoupenci dobra a přívrženci Lorda Voldemorta je na spadnutí. Harry Potter, který nastoupil do šestého ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích, namísto studentských radovánek usilovně hledá způsob, jak by zlovolného černokněžníka porazil a zbavil nesmrtelnosti. Tajemství Voldemortovy minulosti se ukrývá ve vzpomínkách bradavických učitelů, kteří ho znali v dobách, kdy byl ještě studentem Tomem Raddlem, ale také na stránkách staré učebnice, která patřila tajuplnému Princi dvojí krve…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které doprovází sám Albus Brumbál. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímá centrum Londýna. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84421-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Česká mincovna
Loading...