Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Princ dvojí krve proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Princ dvojí krve proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2021
Emisní náklad
5000 ks
Cena
2 590 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Fénixově řádu se své stříbrné mince dočkalo šesté filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Princ dvojí krve.

Kouzelnický svět už není tím vlídným a bezstarostným místem jako kdysi – otevřená válka mezi stoupenci dobra a přívrženci Lorda Voldemorta je na spadnutí. Harry Potter, který nastoupil do šestého ročníku Školy čar a kouzel v Bradavicích, namísto studentských radovánek usilovně hledá způsob, jak by zlovolného černokněžníka porazil a zbavil nesmrtelnosti. Tajemství Voldemortovy minulosti se ukrývá ve vzpomínkách bradavických učitelů, kteří ho znali v dobách, kdy byl ještě studentem Tomem Raddlem, ale také na stránkách staré učebnice, která patřila tajuplnému Princi dvojí krve…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které doprovází sám Albus Brumbál. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímá centrum Londýna. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84421-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Česká mincovna
Loading...