Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020: Vzestup Skywalkera proof

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020: Vzestup Skywalkera proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Cyklus s motivy z filmových plakátů Star Wars rozšiřuje stříbrná mince věnovaná závěrečné epizodě s podtitulem Vzestup Skywalkera.

Tvůrcům deváté epizody Star Wars připadl nesnadný a nevděčný úkol – úspěšně uzavřít ságu, kterou po více než čtyři dekády zbožňují miliony diváků z celého světa. Museli myslet na skalní fanoušky, kteří kosmická dobrodružství hltali již v 70. letech minulého století, i na nezasvěcené nováčky, kteří vesmírnou ságu objevili teprve nedávno. Příznivci nového pojetí Hvězdných válek si mohli užít další příhody mladé generace postav, která se představila v předchozích dvou filmech – neohroženého pilota Poea, dobrosrdečného odbojáře Finna, odhodlané bojovnice Rey i mocí posedlého Kyla Rena. A fanoušci staré gardy? Ti se dočkali nejen Chewbaccy, princezny Leiy, Luka Skywalkera a Landa Calrissiana, ale také zlovolného císaře Palpatina, který vstal z mrtvých, aby znovu uvrhl galaxii do temnoty… Protože jde o Hvězdné války, ve filmu pochopitelně nemohly chybět vesmírné bitvy, pozemní bitvy ani souboje se světelnými meči.

Mince s motivem filmového plakátu má netradiční obdélníkový tvar. V atraktivním kolorování reverzní strany se vyjímají všechny hlavní postavy deváté epizody. Charakteristické logo filmu, vesmírné stíhačky a křižníky jsou provedeny reliéfně. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue: jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované mince je dílem designérů Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantního balení – speciální rámeček ji ochrání a zároveň umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84298-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...