Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Jiří Šlégr proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2019
Emisní náklad
500 ks
Cena
1 650 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Legendy českého hokeje

Sběratelská série stříbrných mincí České mincovny „Legendy československého hokeje“ připomíná dalšího „zlatého hocha“ z Nagana – Jiřího Šlégra.

Statný a odolný obránce přezdívaný „Guma“ byl v Naganu autorem semifinálového gólu – nekompromisní bomby do kanadské sítě. Více než samotné olympijské vítězství na něj v roce 1998 zapůsobil návrat do České republiky: „Až tehdy jsme poznali realitu – tedy to, co se tu vlastně dělo. Do té doby jsme vše vnímali pouze skrze rádio a neměli jsme konkrétní představu. A pak jsme uviděli narvané letiště a zaplněný Staromák. Člověk si hned uvědomil, že to všechno za tu dřinu stálo, jak je hokej nádherný a že jde o něco naprosto výjimečného. Po takovém vítězství vám stoupne sebevědomí, nabalí se to a jede to samo. Ve sportu to tak je, že jste pak schopní porazit kohokoli. Přesto si člověk říkal, že nemůže být víc než tohle.“ A v tom se Jiří Šlégr mýlil. Záhy se mu podařily ještě další dva mimořádné hokejové úspěchy – v roce 2002 získal Stanleyův pohár a v roce 2005 se stal mistrem světa. Tyto tři triumfy mu zajistily místo v elitním spolku známém jako Triple Gold Club.

Medailér Asamat Baltaev, DiS., umístil na reverzní stranu mince dobový portrét obránce doplněný jeho jménem, číslem jeho dresu 71 a opisem NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 2005 – VÍTĚZ STANLEY CUPU. Mince České mincovny vycházejí v licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné atributy tohoto zahraničního emitentastátní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., ročník emise 2019 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).

Minci Jiřího Šlégra si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku, která pojme celou hokejovou sérii.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75499-711
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
2 WST
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
29 g
Průměr
40 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...