Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Pro sběratele
  3. Sběratelské série
  4. Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Vladimír …
Zpět

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Vladimír Martinec proof

Cena (včetně DPH)
1 650 Kč
Stav skladu
Do 14 dnů
Číslo
75501-711
Sběratelská série


Legendy čs. hokeje

Vladimír Martinec přispěl k lesku dvou nejslavnějších generací našeho ledního sportu. Právem mu proto náleží stříbrná mince České mincovny z cyklu Legendy československého hokeje.

Česká hokejová škola vyniká důvtipem a pohotovou improvizací i technickou a taktickou tvořivostí. Jedním z jejích největších klasiků se stal Vladimír Martinec, který proslul originálními řešeními herních situací. Neomylná intuice, která mu za všech okolností pomáhala nalézt to správné východisko, v kombinaci s triumfálním úsměvem od ucha k uchu deptaly jeho soupeře – například Sověty, které v 70. letech hned třikrát pomohl sesadit z trůnu určeného mistrům světa. Není divu, že optimistického a bezstarostného kluka, pro kterého byla hra vším, si hokejoví fanoušci zamilovali. Další velké úspěchy si Vladimír Martinec připsal i později jako trenér – například jako asistent Ivana Hlinky přispěl k triumfu národního týmu na „turnaji století“ v Naganu. „Hokej mám pořád stejně rád, i když jsem dneska v jiné roli,“ nechal se slyšet legendární hokejista.

Reverzní strana pamětní mince, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, předkládá hokejistův portrét doplněný číslem jeho dresu 10 a opisem VLADIMÍR MARTINEC, ČLEN SÍNĚ SLÁVY IIHF, MISTR SVĚTA 1972, 1976, 1977, ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, jejich averzní strana obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2019.

Nezapomeňte, že svou kolekci hokejových mincí si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku.

Materiál
Stříbro
Váha
29 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
40 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslo
75501-711
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
říjen 2019
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
2 WST