Stříbrná mince Tři mušketýři - Aramis a vévoda z Buckinghamu stand

Stříbrná mince Tři mušketýři - Aramis a vévoda z Buckinghamu stand

Stav skladu
říjen 2024
Datum emise
říjen 2024
Emisní náklad
1000 ks
Orientační cena
2 090 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Tři mušketýři

Třetí stříbrná mince České mincovny ze čtyřdílné sběratelské minisérie Tři mušketýři představuje záhadného Aramise a mocného vévodu z Buckinghamu.

Aramis je tajemný muž, kterého není snadné pochopit. Je hloubavý a zbožný, ale také ambiciózní a věčně nespokojený. Chce se stát knězem, ale jakmile se mu sen splní, zatouží po návratu do vojenské služby. Je nadevše oddaný svým přátelům a králi, ale není mu cizí ani touha po moci. Jeho talentu pro spřádání intrik se vyrovná snad jenom jeho šermířské umění. Nadto je Aramis velice pohledný a oblíbený u žen. Slabost pro něžné pohlaví s ním sdílí anglický vévoda z Buckinghamu, jehož láska k francouzské královně, která hraničí s posedlostí, by mohla způsobit mezinárodní skandál. Mocný a charismatický šlechtic je v mnohém podobný kardinálovi Richelieu – také zdánlivě slouží slabému králi, ale doopravdy je skutečným vládcem své země. Neváhá zneužívat své postavení a pro osobní prospěch je ochoten rozpoutat válku.

Medailér Matěj Funk, DiS., věnoval reverzní stranu mince osobitému vyobrazení mušketýra a šlechtice, které obklopuje anglický opis ARAMIS AND DUKE OF BUCKINGHAM. Doplňkovým motivem jsou náboženské knihy, které symbolizují Aramisovu touhu po kněžském rouchu. Averzní strana pak předkládá mušketýrské kordy a francouzské motto UN POUR TOUS – TOUS POUR UN (jeden za všechny, všichni za jednoho). Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2024.

Kompletní mušketýrskou kolekci si můžete uložit do sběratelské etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76500-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Matěj Funk, DiS.
Autor reverzu
Matěj Funk, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...