Stříbrná mince Tři mušketýři - d'Artagnan a Constance Bonacieux stand

Stříbrná mince Tři mušketýři - d'Artagnan a Constance Bonacieux stand

Stav skladu
listopad 2024
Datum emise
listopad 2024
Emisní náklad
1000 ks
Orientační cena
2 090 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Tři mušketýři

Závěrečná stříbrná mince České mincovny ze čtyřdílné sběratelské minisérie Tři mušketýři představuje horkokrevného d'Artagnana a krásnou Constance Bonacieux.

Bystrý a odvážný mladý Gaskoněc d'Artagnan je ideálním kandidátem na královského mušketýra. V cestě mu však stojí zbrklost a pýcha. Sotva dorazil do Paříže, znepřátelil si hraběte Rocheforta a v jediný den vyzval na souboj hned tři mušketýry. Setkání s Athosem, Porthosem a Aramisem ho mohlo stát život, ale místo toho udělal dojem na samotného Ludvíka XIII. a získal přátele na život a na smrt. Společnost zkušených mušketýrů d’Artagnanovi svědčí – slabost pro něj má zejména Athos, který ho přijal jako syna – a pod jejich dohledem se z impulzivního chráněnce stává rozvážným vůdcem. Vedle horkokrevnosti však Gaskoňce dostává do potíží také láska. Hlavu má plnou krásné Constance Bonacieux, která je oddanou komornou královny a která d’Artagnana vyšle na misi, jež rozhodne o osudu celé Francie…

Medailér Matěj Funk, DiS., věnoval reverzní stranu mince osobitému vyobrazení mušketýra a služebné, které obklopuje anglický opis D'ARTAGNAN AND CONSTANCE BONACIEUX. Doplňkovým motivem je třikrát přeškrtnutý rapír, který symbolizuje čtveřici nerozlučných přátel. Averzní strana pak předkládá další mušketýrské rapíry a francouzské motto UN POUR TOUS – TOUS POUR UN (jeden za všechny, všichni za jednoho). Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2024.

Kompletní mušketýrskou kolekci si můžete uložit do sběratelské etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76513-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Matěj Funk, DiS.
Autor reverzu
Matěj Funk, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...