Stříbrná titulární medaile Bc. proof

Stříbrná titulární medaile Bc. proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2016
Cena
2 290 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Titulární medaile

Nabídka stříbrných medailí České mincovny pro absolventy se rozrostla o další akademický titul – svou vlastní pamětní ražbu teď mohou mít také všichni vysokoškoláci, kteří úspěšně zakončili některý z pestré nabídky bakalářských studijních oborů.

Slovo baccalaureus vzniklo zkrácením latinského sousloví „bacca laurea coronatus“„korunovaný vavřínovým věncem“. Historie bakalářského titulu v Čechách sahá až do středověku – student vysoké školy jej musel získat, aby mohl pokračovat ve studiu a dosáhnout na hodnost mistra či doktora. Nejinak je tomu i v současnosti.

Dosavadní řadu pěti titulárních medailí (maturant, Mgr., Ing., MUDr. a JUDr.) rozšířil o další motiv Petr Patka, DiS., který je mistrem výrobního úseku České mincovny. Písmena, ze kterých se bakalářský titul skládá, originálně poskládal na povrch Rubikovy kostky. Tento nejznámější a nejprodávanější hlavolam na světě je symbolem trpělivosti, píle a úsilí – ctností, které by měly být vlastní každému studentovi. Reliéf doplňují latinská slova GAUDEAMUS IGITUR„Radujme se tedy“, která jsou prvním veršem neoficiální studentské hymny, jejíž historie sahá až do 13. století na půdu Boloňské univerzity, nejstarší univerzity na světě.

Reverzní strana je společná všem absolventským medailím. Reliéf pochází z dílny talentované medailérky Ireny Hradecké, DiS., a je věnován portrétu Jana Amose Komenského, učitele národů a jednoho z největších českých myslitelů, který je v našich končinách symbolem školství a vzdělání.

Stříbrná medaile vám pomůže vyjádřit vaši hrdost originálním způsobem a všem bakalářům se stane milou oporou při dalších životních zkouškách!

Specifikace

Číslo
31186-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...