Svatební tolar 2023 s věnováním proof

Svatební tolar 2023 s věnováním proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2023

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Přemýšlíte o vkusném a hodnotném dárku pro novomanžele? Přesně takový je stříbrný svatební tolar České mincovny s ročníkem 2023, který se díky vyrytému věnování stane jediným originálem na světě.

Svatební zvyky mnoha národů jsou spojeny s mincemi. Nejspíš jste již slyšeli, že nevěsta by ve svůj velký den měla mít u sebe něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého. Tato tradice, která vychází ze staré anglické rýmovačky, má však ještě pátou část, na kterou se zapomíná – stříbrný peníz, který si má nevěsta vložit do střevíčku, aby se její nová rodina dočkala štěstí, bohatství a prosperity. (Something old, something new, something borrowed, something blue, and a silver sixpence in her shoe.) Mince jsou navíc kulaté, a tak symbolizují nekonečno – stejně jako hlavní atribut dnešních svateb v podobě prstýnků…

Výtvarný návrh stříbrného tolaru připravila medailérka Ludmila Kracíková, DiS. Averzní stranu věnovala svatebnímu autu ozdobenému stužkami, květinami, balónky i plechovkami, jejichž rachot odežene zlé duchy a zajistí, aby ženicha s nevěstou nikdo nepřehlédl. Kompozici averzu dotváří opis SVATEBNÍ TOLAR. Reverzní strana je pak vyhrazena pro vyrytí textu, který může mít podobu osobního vzkazu, jmen novomanželů, data svatby, … – fantazii se meze nekladou. Jediným limitem je rozsah textu.

Srdečné věnování můžete vepsat i do certifikátu pravosti, který je součástí dárkového balení. Nepřehlédněte ani další varianty svatebního penízku – v naší nabídce na rok 2023 najdete dva různé drahé kovy i varianty bez vyrytého věnování.

Specifikace

Číslo
31792-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
29 g
Průměr
40 mm
Balení
bílý papírový box
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...