Zlatá mince Dobové pohlednice - Zámek Hluboká nad Vltavou proof

Zlatá mince Dobové pohlednice - Zámek Hluboká nad Vltavou proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2021
Emisní náklad
2000 ks
Cena
1 850 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Dobové pohlednice

Další významnou pamětihodností, která se objevuje na zlaté miniminci České mincovny zasazené do repliky historické pohlednice, je zámek Hluboká.

Velkolepý komplex v jihočeském městě Hluboké nad Vltavou patří k turisticky nejatraktivnějším českým památkám a není se čemu divit. Novogotický zámek přestavěný v tudorovském stylu anglického Windsorského paláce u nás nemá sobě rovného, pročež se stal ideálním motivem výpravných barevných pohlednic, které se po skončení éry korespondenčních lístků na konci 19. století těšily mimořádné oblibě. Originální okénková litografie, která posloužila jako předloha pro balení mince, byla vyrobena v roce 1897 a předkládá nejen samotný zámek, ale také okolní přírodu s rozsáhlými oborami.

Reverzní strana mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., je věnována členitému průčelí zámku a ozdobnému textu STÁTNÍ ZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok vydání 2021.

Emise, která potěší numismatiky i filokartisty, představuje originální a dostupný sběratelský kousek i atraktivní regionální dárek.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75908-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
0,5 g
Průměr
11 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...