Narození dítěte 2017

Zlatý dukát Čtyřlístek pro štěstí s věnováním proof

Cena (včetně DPH) 6 450 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 30959-611

Orientační výkupní cena: Na dotaz více

Přidat do oblíbených

Za nákup získáte uvedený počet ibodů.Získáte ibodů: 258

Pokud si žádáme lásku, zdraví, peníze či dobrou práci, obracíme se obvykle o pomoc k vyšší moci. Jako prostředníci nám slouží právě talismany. Čtyřlístek si s sebou svou magickou moc nese údajně od chvíle, kdy si jej přinesla Eva z ráje po svém vyhnání na Zemi.

Česká mincovna zázračnému symbolu štěstí letos dala nádhernou formu zlaté čtvrtuncové medaile. Povznesla tedy sílu symbolu na sběratelskou úroveň, kterou podtrhuje nejen ryzost zlata, ale také její umělecké zpracování, jehož se bravurně ujala úspěšná výtvarnice Bc. Zuzana Hubená, DiS. Zlatá čtvrtuncová medaile Čtyřlístek pro štěstí je díky svému motivu předurčena coby neotřelý dárek ke zvláštním životním výročím, jako talisman, kterým můžete vyjádřit svou podporu blízkému člověku v nelehké životní situaci, i jako cenný projev vaší náklonnosti. Přináší nejen štěstí a peníze, ale také odvrací rány osudu. Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo by krapet štěstí potřeboval. Podpořte ho zlatým čtyřlístkem. Třeba vám to jednou oplatí…

Kominík, prasátko, slon, podkova - to jsou motivy, které mají vnášet do našeho života radost a úspěch. Ovšem nic podle všeho nepřekoná pozitivní sílu čtyřlístku. Ten nejenže přeje šťastným náhodám, ale také plní tajná přání. Každý lístek má navíc svůj zvláštní význam. První vyjadřuje víru, druhý naději, třetí lásku a čtvrtý lístek pak ono kýžené štěstí. Irská tradice zase považuje trojlístek za znak Svaté trojice - Otce, Syna a Ducha Svatého - a pokud najdete čtyřlístek, znamená to údajně Boží přízeň. Další možný výklad uvádí, že čtyři lístky symbolizují čtyři živly - oheň, vodu, zemi a vzduch a přináší také lásku, peníze a chrání před zlem a uřknutím. Čtyřlístek si také dávají svobodné dívky pod polštář a ve snu se jim pak zjeví budoucí ženich. Abyste přivolali pro svůj dům ochranu před zlými silami a nemocemi, umístěte dle středověké pověry čtyřlístek na dveře, okna či na postel.

Ať už si jeho symboliku přeberete jakkoli, zlatý dukát Čtyřlístek pro štěstí rozhodně udělá obrovskou radostkaždému, komu ho věnujete.

 

Materiál: Zlato
Váha: 3,49 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 19 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká
Autor averzu: Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu: Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslo: 30959-611
Datum emise: Květen 2014
Balení: Zlatá papírová etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč