Zlatá medaile pro Zlatého Slavíka Dalibora Jandu

20.03.2018

Česká mincovna vzdává hold dalšímu Zlatému Slavíkovi v řadě, kterým je Dalibor Janda. V rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě razí již sedmou zlatou medaili. Zpěvák, skladatel a textař oslavil své 65. narozeniny koncertem, kde mu jako překvapení Česká mincovna pamětní medaili předala. Sběratelská série již ocenila zlatými a stříbrnými medailemi Hanu Zagorovu, Lucii Bílou, Martu Kubišovou, Karla Gotta, Waldemara Matušku a Mira Žbirku.

Medaile Dalibor Janda


„Prvních 100 kusů z limitovaného emisního nákladu 300 půluncových medailí je ručně číslováno na hraně a v rámci této série je možné zakoupit i sběratelskou etuji se všemi sedmi Slavíky,“
dodává Jaroslav Černý z České mincovny. 

Autorem výtvarného návrhu je přední medailér-portrétista MgA. Martin Dašek. Averzní straně vévodí charismatický portrét Dalibora Jandy obklopený jeho jménem v opisu. Na reverzní straně najdete originální koláž s gramofonovou deskou, „double neck“ kytarou a nápisem ZLATÝ SLAVÍK 1986-87-88. Nechybí zde ani názvy dvou nejslavnějších hitů: ŽÍT JAKO KASKADÉR a HURIKÁN s motivem pneumatik, který spojuje obě písně.

Zlatou uncovou medaili v provedení proof můžete zakoupit za 55 000 Kč, Česká mincovna vydává i půluncovou zlatou verzi s ručním číslováním za 29 950 Kč a také stříbrnou medaili, vážící 31,1 g, o průměru 37 mm, za 2 000 Kč. Obě tyto varianty razí v proof provedení. Zlaté medaile jsou uloženy do vínové etuje a stříbrná do modré.

Dalibor Janda je český zpěvák, textař a skladatel, který největší popularity dosáhl v 80. letech 20. století a v letech 1986-1988 tak získal Zlatého Slavíka třikrát za sebou. Začínal v amatérské skupině Prototyp, širokou popularitu získal v roce 1983 hitem Jahodový koktejl a díky nezapomenutelné písni Hurikán vystřelila jeho popularita do výšin. Hurikán se nejprve objevil na malé desce jako druhá strana singlu Všechno na Mars. Prodalo se jí neuvěřitelných 150 tisíc výlisků, a není proto divu, že o dva roky později dala název debutovému albu.

Česká mincovna
Loading...