Zlatý Slavík Dalibor Janda představil svoji medaili

18.05.2018

Ve středu 16.5. proběhla autogramiáda Zlatého Slavíka Dalibora Jandy v Klubu České mincovny. Součásti akce bylo také představení zlaté medaile, kterou Česká mincovna vyrazila v rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě a oceňuje tak všechny Zlaté Slavíky. Medaili mu slavnostně předal na jeho narozeninovém koncertu zástupce České mincovny Aleš Brix, člen představenstva odpovědný za obchod a marketing.

Autogramiáda Dalibora Jandy v České mincovně


„Jsem rád, že jsem se mohl zařadit mezi tuto hudební elitu, líbí se mi hlavně druhá strana medaile, kde je moje oblíbená kytara a názvy mých písní,“ uvedl Dalibor Janda při představení svoji medaile v České mincovně. 

Autorem výtvarného návrhu je přední medailér-portrétista MgA. Martin Dašek. Averzní straně vévodí charismatický portrét Dalibora Jandy obklopený jeho jménem v opisu. Na reverzní straně najdete originální koláž s gramofonovou deskou, „double neck“ kytarou a nápisem ZLATÝ SLAVÍK 1986-87-88. Nechybí zde ani názvy dvou nejslavnějších hitů: ŽÍT JAKO KASKADÉR a HURIKÁN s motivem pneumatik, který spojuje obě písně.

Zlatou uncovou medaili v provedení proof můžete zakoupit za 54 500 Kč, Česká mincovna vydává i půluncovou zlatou verzi s ručním číslováním za 27 950 Kč a také stříbrnou medaili, vážící 31,1 g, o průměru 37 mm, za 1 950 Kč. Obě tyto varianty razí v proof provedení. Zlaté medaile jsou uloženy do vínové etuje a stříbrná do modré.

Dalibor Janda
je český zpěvák, textař a skladatel, který největší popularity dosáhl v 80. letech 20. století a v letech 1986-1988 tak získal Zlatého Slavíka. Začínal v amatérské skupině Prototyp, širokou popularitu získal v roce 1983 hitem Jahodový koktejl a díky nezapomenutelné písni Hurikán vystřelila jeho popularita do výšin. Hurikán se nejprve objevil na malé desce jako druhá strana singlu Všechno na Mars. Prodalo se jí neuvěřitelných 150 tisíc výlisků, a není proto divu, že o dva roky později dala název debutovému albu.

Medaile Dalibor Janda

Česká mincovna
Loading...