Stříbrná medaile Pro maminku proof

Stříbrná medaile Pro maminku proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2021
Cena
990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Ať už jsou zasloužilé, novopečené či nastávající, maminky si zaslouží naši nehynoucí lásku a obdiv za všechno, co pro nás dělají – za život, který nám daly, a za péči a něhu, které nám věnují každý den. Poděkovat jim můžete stříbrnou medailí.

Prvotní formou lidské společnosti, která vznikla již v době kamenné, byla gynokracie – čili vláda žen. Hmatatelný důkaz toho, že matky byly objektem posvátné úcty, představují pravěké sošky, mezi které se řadí například proslulá Věstonická venuše. Odvěký význam mateřství ve společnosti dále podtrhuje skutečnost, že důležité abstraktní pojmy, jakými jsou země, příroda či vlast, jsou ženského rodu a že stejné slovo pro matku se používá po celém světě. Když řeknete „mama“, budou vám rozumět v ruštině, svahilštině i čínštině…

Averzní strana medaile, která je dílem medailérky Ludmily Kracíkové, DiS., předkládá abstraktní vyobrazení maminky složené ze srdíček, přičemž kompozice matného reliéfu a leštěné plochy evokuje symbol jin a jang. Reverzní straně pak vévodí okrasný nápis Pro maminku obklopený spirálou ze srdíček.

Stříbrná medaile je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Číslo
31622-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...