Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Dárky Valentýn
  3. Stříbrná medaile Štěstíčko proof
Zpět

Stříbrná medaile Štěstíčko proof

Cena (včetně DPH)
890 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31511-711


Talisman v podobě pamětní medaile České mincovny vyražené z deseti gramů stříbra přinese štěstí každému, komu se ho v životě nedostává, a pomůže uspět těm, na které v životě čeká nějaká změna.

Štěstí! Co je štěstí? Názory na to se různí a jsou staré jako lidstvo samo. Může jít o příznivou událost, která nenadále zasáhne do našeho života a změní ho k lepšímu. Lidé, kteří vnímají štěstí takto, očekávají, že se jim ho dostane zvenčí – nahodile a často nezaslouženě. Další lidé věří, že štěstí nezávisí na rozmarech vesmíru či jiné vyšší moci. Právě naopak – každý je strůjcem toho svého. Takové štěstí vychází zevnitř, je důsledkem rozumných životních rozhodnutí a má podobu radostného a dlouhodobého pocitu naplnění. Ať už si štěstí představujeme jako výhru v loterii nebo jako spokojený rodinný život, každý z nás po něm touží…

SPOKOJENOST, MÍR, LÁSKA, SVOBODA, RODINA, PRÁCE
– to jsou slova, která si se štěstím spojuje akademická sochařka Majka Wichnerová. Věnovala jim reverzní stranu pamětní medaile, doplnila je cizojazyčným překladem, dvouocasým českým lvem a sluncem. Motiv slunce vévodí také averzní straně – mezi jeho paprsky je zasazeno slovo ŠTĚSTÍ v sedmi jazycích.

Pamětní medaile představuje originální a hodnotný dárek pro každou příležitost. Se stejným motivem najdete v nabídce České mincovny ještě větší stříbrnou medaili a také zlatý dukát.

Materiál
Stříbro
Váha
10 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
30 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Autor reverzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Číslo
31511-711
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
leden 2020
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna