Stříbrná mince Tři mušketýři - Athos a Milady de Winter proof

Stříbrná mince Tři mušketýři - Athos a Milady de Winter proof

Stav skladu
březen 2024
Datum emise
březen 2024
Emisní náklad
1000 ks
Orientační cena
2 090 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Tři mušketýři

První stříbrná mince České mincovny ze čtyřdílné sběratelské minisérie Tři mušketýři představuje ušlechtilého Athose a zrádnou Milady de Winter.

Athos je nejstarším a nejzkušenějším královským mušketýrem z trojlístku přátel, kteří jsou nerozlučnými bratry ve zbrani, v krčmě a ve službě králi. Je vznešený a ušlechtilý, ale sužují ho démoni minulosti a svou melancholii utápí ve víně. Ani jeho věrní druzi Porthos a Aramis netuší, že příčinou tohoto trápení je dávná láska. Když se ale na scéně objeví mladý d'Artagnan, který se chce stát mušketýrem, Athosův tajuplný příběh se začne vyjevovat. Na francouzském královském dvoře se roztočí kolotoč intrik, v jehož středu stojí nejen proradný kardinál Richelieu, ale také ďábelská Milady de Winter – navenek krásná a záhadná, uvnitř zlá, podlá a všehoschopná špionka, která bývala Athosovou ženou…

Medailér Matěj Funk, DiS., věnoval reverzní stranu mince osobitému vyobrazení mušketýra a hraběnky, které obklopuje anglický opis ATHOS AND MILADY DE WINTER. Doplňkovým motivem jsou diamanty, okolo kterých se točí celé dobrodružství z pera Alexandra Dumase. Averzní strana pak předkládá mušketýrské kordy a francouzské motto UN POUR TOUS – TOUS POUR UN (jeden za všechny, všichni za jednoho). Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2024.

Kompletní mušketýrskou kolekci si můžete uložit do sběratelské etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76463-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Matěj Funk, DiS.
Autor reverzu
Matěj Funk, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...