Stříbrná mince Tři mušketýři - Athos a Milady de Winter stand

Stříbrná mince Tři mušketýři - Athos a Milady de Winter stand

Stav skladu
březen 2024
Datum emise
březen 2024
Emisní náklad
1000 ks
Orientační cena
2 090 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Tři mušketýři

První stříbrná mince České mincovny ze čtyřdílné sběratelské minisérie Tři mušketýři představuje ušlechtilého Athose a zrádnou Milady de Winter.

Athos je nejstarším a nejzkušenějším královským mušketýrem z trojlístku přátel, kteří jsou nerozlučnými bratry ve zbrani, v krčmě a ve službě králi. Vyniká snad ve všem, na co sáhne – v šermu, sokolnictví i latině –, je vznešený a ušlechtilý, ale sužují ho démoni minulosti a svou melancholii utápí ve víně. Ani jeho věrní druzi Porthos a Aramis netuší, že příčinou tohoto trápení je dávná láska. Když se ale na scéně objeví mladý d'Artagnan, který se chce stát mušketýrem, Athos ho přijme jako syna a jeho tajuplný příběh se začne vyjevovat. Na francouzském královském dvoře se roztočí kolotoč intrik, v jehož středu stojí nejen proradný kardinál Richelieu, ale také ďábelská Milady de Winter – navenek krásná a záhadná, uvnitř zlá, podlá a všehoschopná špionka, která bývala Athosovou ženou…

Medailér Matěj Funk, DiS., věnoval reverzní stranu mince osobitému vyobrazení mušketýra a hraběnky, které obklopuje anglický opis ATHOS AND MILADY DE WINTER. Doplňkovým motivem jsou diamanty, okolo kterých se točí celé dobrodružství z pera Alexandra Dumase. Averzní strana pak předkládá mušketýrské kordy a francouzské motto UN POUR TOUS – TOUS POUR UN (jeden za všechny, všichni za jednoho). Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averz nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2024.

Kompletní mušketýrskou kolekci si můžete uložit do sběratelské etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76463-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Matěj Funk, DiS.
Autor reverzu
Matěj Funk, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...