Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Panna proof

Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Panna proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
srpen 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
2 690 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2021

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Panny.

Kdo byla ona tajemná dívka, která dnes září na obloze v podobě souhvězdí Panny? To není úplně jisté, ale s největší pravděpodobností se jednalo o Diké – dceru vládce bohů Dia, která kráčela mezi obyčejnými smrtelníky a zasahovala proti bezpráví. Lidé ji proto začali uctívat jako sudičku a bohyni spravedlnosti. Ti, kterým bylo přiřknuto znamení Panny, bývají pilní, důslední a praktičtí, a je na ně proto spolehnutí. Chtějí mít svůj život pevně v rukou a dosáhnout všech vytyčených cílů. Nohama stojí pevně na zemi, ale jejich pragmatismus může přerůst v pesimismus, nezdravou posedlost detaily i přílišné kritizování.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Panny. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Pannou předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis VIRGO a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75840-718
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
45,3 x 30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...