Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Štír proof

Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Štír proof

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
říjen 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
2 690 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2021

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Štíra.

Znamení Štíra připomíná starou řeckou pověst o pyšném lovci Orionovi, který přísahal, že vyhubí všechna zvířata na světě. To se nelíbilo bohyni lovu Artemis, a tak na něj poslala smrtícího škorpiona. Souboj lovce se štírem pak zaujal vládce bohů Dia natolik, že oba povznesl na nebesa a učinil z nich souhvězdí… Štíři v lidské podobě bývají známí houževnatostí a sebejistotou. Jejich chování se pohybuje v extrémech – svou silnou vůli jsou schopni používat v dobrém i ve zlém. Dokáží být hovorní a vřelí i zamlklí a chladní. Přátelé se na ně mohou spolehnout, nepřátelům neodpouštějí. Vše berou neuvěřitelně vážně, což může snadno vést až k posedlosti.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Štíra. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Štírem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis SCORPIO a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75842-718
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
45,3 x 30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...