Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Vodnář proof

Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Vodnář proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
2 690 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2021

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Vodnáře.

Se znamením Vodnáře je spojeno množství legend, ale ve všech má podobu muže s vědrem, džbánem či jinou nádobou, ze které se vylévá voda. V egyptské mytologii Vodnář způsoboval rozvodňování Nilu, v řeckých bájích se pak jednalo o Dia, který proudem vody trestá hříšné lidstvo… Nebeským vládcem zrozenců ve znamení Vodnáře je planeta Uran, která je v astrologii symbolem změn, převratů, neklidu, ale také originality. Vodnářům bývá dána do vínku touha po svobodě a boření starých pořádků. Často se z nich proto stávají myslitelé, objevitelé, umělci a vizionáři, kteří předběhnou svou dobu. Někdy se však u nich projevují také nepřizpůsobivost a snaha být odlišný za každou cenu. Živlem vodnářů pak překvapivě není voda, ale vzduch, který značí nadpozemské myšlení.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Vodnáře v podobě antického muže s amforou. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Vodnářem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis AQUARIUS a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75833-718
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
45,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...