1. Eshop
  2. Pro investory
  3. Nejnovější produkty
  4. Zlatá 1/25oz investiční mince Český lev 2019 stand
Zpět

Zlatá 1/25oz investiční mince Český lev 2019 stand

Cena (osvobozeno od DPH)
2 251 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75585-610
Sběratelská série


Orientační výkupní cena 2 138 Kč

Český lev 2019

Zlaté mince nejsou jen výsadou numismatiků – jejich kouzlu propadá stále více investorů. Právě jim je určena řada investičních mincí České mincovny, které vycházejí v zahraniční licenci a splňují standardy univerzálně akceptované na celém světě. Nejmenší „Český lev“ je investorům dostupný s hmotností 1/25 trojské unce.

„Žlutý kov“ diverzifikuje riziko, je nenahraditelným uchovatelem hodnoty, je osvobozen od DPH a nabízí zajímavé zhodnocení. Investování do pamětních mincí je ideálním řešením pro toho, kdo chce své finanční prostředky uložit do drahých kovů, ale navíc chce vlastnit také něco, co má svou sběratelskou cenu. Stále více se však rozšiřuje skupina investorů, kteří mince vyhledávají zejména pro jejich vysokou likviditu a snadnou obchodovatelnost a nechtějí připlácet za přidanou numismatickou hodnotu. Proto Česká mincovna přišla s řadou ryze investičních mincí vydávaných v zahraniční licenci, které jsou prvními svého druhu raženými v České republice.

To, že při nákupu investičních mincí nepřiplácíte za sběratelskou a uměleckou hodnotu, však ještě neznamená, že jí nemohou disponovat. Původní výtvarný návrh „Českého lva“ byl dílem světoznámého umělce Jaroslava Bejvla – ten však ve věku 75 let zemřel a své dílo nestihl dokončit. Na jeho práci proto navázal nadaný medailér Asamat Baltaev, DiS. Reverzní straně jejich mince vévodí netradičně zpracovaný dvouocasý lev, který střeží další atributy naší státnosti – Svatováclavskou korunu a svatováclavskou orlici. Averzní strana mince nese lipovou ratolest a nezbytné náležitosti ostrova Niue, který poskytuje zahraniční licenci k vydávání mincí České mincovny – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD).

Nízká hmotnost zlatých investičních mincí umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků do nich uložíte. Celkový náklad čítá 5000 kusů – 4500 kusů je uloženo v ochranné kapsli a dalších 500 kusů bude uloženo do číslovaného sběratelského balení.
 

Materiál
Zlato
Váha
1,24 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
13 mm
Provedení
STANDARD
Hrana
Hladká
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslo
75585-610
Emisní náklad
4000 ks
Datum emise
únor 2019
Balení
kapsle
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD