Zlatý dukát Čtyřlístek pro štěstí proof

Zlatý dukát Čtyřlístek pro štěstí proof

Stav skladu
Do 21 dnů
Datum emise
květen 2014
Cena
10 750 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Popis produktu

Čtyřlístek už od dětství spojujeme se štěstím – tato drobná rostlina nás až magicky přitahuje a i v dospělosti sem tam zabloudíme očima v jeteli, jestli se na nás náhodou neusměje štěstí.

Česká mincovna se rozhodla hledání štěstí všem trochu usnadnit a připravila emisi zlatého dukátu s oblíbeným motivem pro každého, komu náhoda zatím příliš nepřála. Decentního vyobrazení rostlinky se zhostila designérka Bc. Zuzana Hubená, DiS. Čtyřlístek v ryzím zlatě je drahocenným symbolickým dárkem, kterým vyjádříte svou náklonnost každému, komu jej věnujete. Zlatý dukát navíc dle tradice přináší štěstí a ochranu nejen majiteli, ale všem v domě.

Kominík, prasátko, slon, podkova – to jsou motivy, které mají vnášet do našeho života radost a úspěch. Ovšem nic podle všeho nepřekoná pozitivní sílu čtyřlístku. Ten nejenže přeje šťastným náhodám, ale také plní tajná přání, přináší lásku i peníze a chrání před zlem a uřknutím. Každý lístek má navíc svůj zvláštní význam. První vyjadřuje víru, druhý naději, třetí lásku a čtvrtý lístek pak ono kýžené štěstí. Irská tradice zase považuje trojlístek za znak Svaté trojice – Otce, Syna a Ducha Svatého –, a pokud najdete čtyřlístek, znamená to údajně Boží přízeň. Další možný výklad uvádí, že čtyři lístky symbolizují čtyři živly – oheň, vodu, zemi a vzduch. Čtyřlístek si dávají svobodné dívky pod polštář a ve snu se jim pak zjeví budoucí ženich. Abyste přivolali pro svůj dům ochranu před zlými silami a nemocemi, umístěte dle středověké pověry čtyřlístek na dveře, okna či postel.

Ať už si jeho symboliku přeberete jakkoli, zlatý dukát s motivem čtyřlístku udělá radost každému, komu ho věnujete.

V naší nabídce najdete i dukát, na který vyryjeme věnování či jiný text dle vašeho přání.

Specifikace

Číslo
30958-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,49 g
Průměr
19 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...