Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Emisní plán 2019
  3. Stříbrná medaile Mandala - Láska proof
Zpět

Stříbrná medaile Mandala - Láska proof

Cena (včetně DPH)
990 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31483-721


První stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem lásky.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí láska, stala se motivem první dárkové mandaly České mincovny.

Averzní strana medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese kolorovaný ornament složený z červených srdcí směřujících ke skleněnému středu. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman, jehož prostřednictvím můžete vyjádřit nejrůznější formy lásky – od platonické náklonnosti po romantickou touhu.

Materiál
Stříbro
Váha
16 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
34 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
VOŠ Kristýna Šánová
Autor reverzu
VOŠ Kristýna Šánová
Číslo
31483-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
červenec 2019
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Kamínky
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna