Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Dárky
  3. Stříbrná medaile Mandala - Přátelství proof
Zpět

Stříbrná medaile Mandala - Přátelství proof

Cena (včetně DPH)
990 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
31484-721


Druhá stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem přátelství.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí přátelství, stalo se motivem druhé dárkové mandaly České mincovny.

Averzní strana medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese kolorovaný žlutooranžový ornament – skládá se z postaviček shromážděných v kruhu, které obklopují skleněný střed. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman. Pokud jde ve vašem vztahu o více než přátelství, v nabídce České mincovny najdete také mandalu lásky.

Materiál
Stříbro
Váha
16 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
34 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
VOŠ Kristýna Šánová
Autor reverzu
VOŠ Kristýna Šánová
Číslo
31484-721
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
červenec 2019
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Kamínky
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna