Stříbrná medaile Štěstíčko proof

Stříbrná medaile Štěstíčko proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
leden 2020
Cena
890 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Talisman v podobě pamětní medaile České mincovny vyražené z deseti gramů stříbra přinese štěstí každému, komu se ho v životě nedostává, a pomůže uspět těm, na které v životě čeká nějaká změna.

Štěstí! Co je štěstí? Názory na to se různí a jsou staré jako lidstvo samo. Může jít o příznivou událost, která nenadále zasáhne do našeho života a změní ho k lepšímu. Lidé, kteří vnímají štěstí takto, očekávají, že se jim ho dostane zvenčí – nahodile a často nezaslouženě. Další lidé věří, že štěstí nezávisí na rozmarech vesmíru či jiné vyšší moci. Právě naopak – každý je strůjcem toho svého. Takové štěstí vychází zevnitř, je důsledkem rozumných životních rozhodnutí a má podobu radostného a dlouhodobého pocitu naplnění. Ať už si štěstí představujeme jako výhru v loterii nebo jako spokojený rodinný život, každý z nás po něm touží…

SPOKOJENOST, MÍR, LÁSKA, SVOBODA, RODINA, PRÁCE
– to jsou slova, která si se štěstím spojuje akademická sochařka Majka Wichnerová. Věnovala jim reverzní stranu pamětní medaile, doplnila je cizojazyčným překladem, dvouocasým českým lvem a sluncem. Motiv slunce vévodí také averzní straně – mezi jeho paprsky je zasazeno slovo ŠTĚSTÍ v sedmi jazycích.

Pamětní medaile představuje originální a hodnotný dárek pro každou příležitost. Se stejným motivem najdete v nabídce České mincovny ještě větší stříbrnou medaili a také zlatý dukát.

Specifikace

Číslo
31511-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Autor reverzu
ak. soch. Majka Wichnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Stříbrná papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...