Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Fénixův řád proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Harry Potter 2021 Fénixův řád proof

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Po Ohnivém poháru se své stříbrné mince dočkalo páté filmové dobrodružství Harryho Pottera s podtitulem Fénixův řád.

Černokněžník Voldemort představuje dost možná největší zlo a nejvážnější nebezpečí, jakému kdy čarodějný svět čelil. Harry Potter, kterému se nepodařilo zabránit jeho návratu ze světa mrtvých, bije na poplach, ale nikdo mu nevěří – ani ve Škole čar a kouzel v Bradavicích, která by měla své studenty chránit a připravovat na nejhorší. Harry a jeho přátelé proto založí tajný spolek, jehož členové se sami učí obraně proti černé magii, aby s temným pánem dokázali bojovat. Jejich snaha neunikne nové ředitelce Dolores Umbridgeové, která je posedlá dodržováním pravidel, ani Voldemortovým smrtijedům. Na stranu studentů se však postaví mocný Fénixův řád…

Neobvyklá obdélníková mince má podobu filmového plakátu. V živých barvách, kterých bylo docíleno technologií kolorování, se objevuje trojice nerozlučných přátel – Harry, Ron a Hermiona –, které doprovází Neville, Lenka a Ginny. Ve stříbrném reliéfu se pak vyjímá síň Odboru záhad Ministerstva kouzel, kde se hrdinové střetli s Voldemortem a jeho nohsledy. Protože vydavatelem mince je ostrov Niue, její averzní strana nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2021 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84335-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...