Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Emisní plán 2020
  3. Stříbrná medaile Mandala - Zdraví proof
Zpět

Stříbrná medaile Mandala - Zdraví proof

Orientační cena (včetně DPH)
990 Kč
Stav skladu
březen 2020
Číslo
31514-711


Třetí stříbrná medaile České mincovny z dárkového cyklu pro každou příležitost nese mandalu s motivem zdraví.

Slovo mandala pochází ze staroindického sanskrtu a lze ho přeložit jednoduše jako kruh. Jeho význam už ale tak jednoduchý není – představuje nekonečno, dokonalost, rovnováhu, jednotu, … Mandaly mají podobu kruhového obrazce se středem, z něhož – či do něhož – směřují symetricky uspořádané tvary. Vedle tvarů, které symbolizují mužskou energii, obsahují mandaly také barvy, které zastupují energii ženskou. Barvy proto nesmějí chybět ani na stříbrných medailích. Síla každé mandaly je schovaná v jejím středu, kde všechno začíná i končí, a tak je doprostřed medaile vsazen skleněný kámen. Přestože si lidé spojují mandaly především s civilizacemi jižní Asie, jejich variace se vyskytují napříč časem, kulturami i náboženskými a filozofickými systémy – stačí se podívat na okna evropských katedrál nebo na lapače snů amerických Indiánů. Představují nástroj pro relaxaci, meditaci a sebepoznání, ale také pro řešení problémů či plnění přání. Protože největším přáním je pro mnoho lidí pevné zdraví, stalo se motivem třetí dárkové mandaly České mincovny.

Averzní strana medaile, jejíž autorkou je mladá medailérka Kristýna Šánová, nese kolorovaný zelenomodrý ornament – ne nepodobný pohledu do kaleidoskopu – se skleněným středem. Reverzní strana medaile, která je reliéfní, je společná celé řadě mandal České mincovny.

Dárková medaile představuje originální talisman. Další mandaly, které najdete v nabídce České mincovny, nesou motivy lásky a přátelství.

Materiál
Stříbro
Váha
16 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
34 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Kristýna Šánová
Autor reverzu
Kristýna Šánová
Číslo
31514-711
Emisní náklad
Nelimitováno
Datum emise
březen 2020
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Kamínky
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna