OKAMŽIKY VÍTĚZSTVÍ VRYTÉ DO ZLATA


Sport a drahé kovy k sobě patří odnepaměti. Snem každého šampiona je stanout na stupních vítězů, ale také si odnést cennou trofej jako připomínku svého triumfu. Díky České mincovně může být zlatá památka na velké sportovní události i vaše…

hokej

Hokejové
legendy

Na zlaté hochy z Nagana se dodnes vzpomíná jako na hrdiny. Nebyli však jedinými hvězdami, které šířily dobré jméno našeho hokeje.

14 Pamětních mincí
legendárních hokejistů

Zobrazit nabídkuhokejTENISOVÉ
LEGENDY

Zvítězit na prestižním tenisovém turnaji ve Wimbledonu znamená dosáhnout nesmrtelnosti – pocty, které se dostalo i pěti Čechům.

5 Pamětních mincí
wimbledonských vítězů

Zobrazit nabídku

hokej

LEGENDY zimních
olympijských her

Zimní olympijské hry se konaly v roce 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu a do boje o medaile nastoupila řada českých talentů.

1 Pamětní medaile

Zobrazit nabídku

O České mincovně

Jsme výhradní dodavatel oběžných mincí ČNB

Dodavatel českých mincí

Naše dílo oceňuje celá Česká republika. Česká mincovna totiž stojí za výrobou všech mincí pro Českou národní banku – oběžných, které vám cinkají v kapsách, i těch z drahých kovů.

Kvalita a tradiční zpracování našich výrobků

Mistři svého řemesla

Ze spolupráce s předními akademickými sochaři, malíři, renomovanými medailéry a nadanými mladými umělci vycházejí tradiční, ale také originální a nevšední produkty.

25 let České mincovny

Tradiční česká společnost

Na trhu působíme již od roku 1993. Ctíme tradici ražby mincí na území České republiky, ale zároveň podporujeme inteligentní inovace a využíváme nejmodernější technologie.

Ve všem si základáme na důvěryhodnosti a spolehlivosti

Na své si přijde každý

V naší nabídce najdete pestrý výběr pamětních, investičních i dárkových mincí a medailí. Objevují se na nich ryze české motivy, ale také témata, která jsou vyloženě světová.