Zlatá mince Dobové pohlednice - Zámek Sychrov proof

Zlatá mince Dobové pohlednice - Zámek Sychrov proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červenec 2023
Emisní náklad
1000 ks
Cena
1 850 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Dobové pohlednice

Další pamětihodností, které je věnována zlatá minimince České mincovny zasazená do repliky historické pohlednice, se stal zámek Sychrov.

Od 19. století sloužil severočeský zámek Sychrov jako rezidence šlechtického rodu Rohanů, který pocházel z Francie. Tato skutečnost se výrazně promítla do podoby kouzelného komplexu, který patří k nejvýznamnějším stavbám ve stylu romantické novogotiky francouzského typu. Zámek hostil řadu velkých osobností – francouzského krále Karla X., pruského krále Viléma I., rakouského císaře Františka Josefa I. či české skladatele Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Tito vzácní návštěvníci mohli obdivovat výzdobu, která byla mistrným dílem českých řezbářů, honosný mobiliář i rozlehlý anglický park. „Rozsáhlá přestavba barokního zámku na sídlo ve stylu romantické gotiky se promítla do podoby sběratelsky zajímavé pohlednice, která posloužila jako předloha pro balení mince. Pohledy na zámek a okolí doplňuje záběr řezbářského závodu, který se výrazně podílel na přestavbě interiéru šlechtického sídla,“ říká znalec pohlednic Pavel Vursta.

Reverzní straně mince, která je dílem medailérky MgA. Terezy Eisnerové, dominuje východní křídlo zámku s dvouramenným schodištěm. Kompozici dotváří opis SYCHROV. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2023.

Emise, která potěší numismatiky i filokartisty, představuje originální a dostupný sběratelský kousek i atraktivní regionální dárek.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76294-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
MgA. Tereza Eisnerová
Autor reverzu
MgA. Tereza Eisnerová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
0,5 g
Průměr
11 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...