Stříbrná mince Bájní tvorové - Kerberos proof

Stříbrná mince Bájní tvorové - Kerberos proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červenec 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
1 890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Bájní tvorové

Sedmá stříbrná mince České mincovny ze sběratelské série Bájní tvorové představuje Kerbera.

Kerberos, obrovitý pes, který v řecké mytologii bedlivě střežil vchod do podsvětí, pocházel z obludné rodiny. Jeho rodiči byli stohlavý obr Týfón a Echidna, která byla napůl žena a napůl had. Mezi jeho četné sourozence patřila například hydra – plazí nestvůra s bezpočtem hlav. Také Kerberos měl více než jednu hlavu. Přestože ho různě pověsti popisují všelijak, nejčastěji se věří, že měl tři, které symbolizovaly minulost, přítomnost a budoucnost. Z Kerberových zubatých tlam se šířil otrávený dech a odkapávaly jedovaté sliny. Vedle toho měl pekelný pes ještě dračí ohon a v srsti se mu svíjeli hadi. Jeho ustavičný štěkot trýznil každého, kdo ho zaslechl – mrtvého i živého. Přestože byl Kerberos nesmrtelný a nezranitelný, několika starověkým hrdinům se ho podařilo přemoci – například Héraklovi a Orfeovi.

Medailér Asamat Baltaev, DiS., umístil na reverzní stranu mince rozzuřenou štěkající obludu s ostnatým obojkem, kterou doprovodil anglickým opisem CERBERUS. Není bez zajímavosti, že ražba nemá klasický mincovní rámeček – namísto něj je reliéf obklopen ozdobnými helénskými ornamenty, které prostupují celým sběratelským cyklem.  Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a profil panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že v nabídce České mincovny najdete také výpravné sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní dvanáctidílnou kolekci bájných tvorů.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75775-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...