Zlatá mince Dobové pohlednice - Mikulov proof

Zlatá mince Dobové pohlednice - Mikulov proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2024
Emisní náklad
1000 ks
Cena
1 850 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Dobové pohlednice

Dalším městem, kterému je věnována zlatá minimince České mincovny zasazená do repliky historické pohlednice, se stal Mikulov.

Jižní Morava má nesmírně bohatou historii – střeží tajemství lovců mamutů, starých Keltů i římských legionářů, kteří zde podle legendy začali s pěstováním vinné révy. Tradičním centrem vinařství, které je neodmyslitelně spjato s moravskou kulturou a hospodářstvím, se stal Mikulov ležící v těsné blízkosti rakouské hranice. V průběhu staletí se zde setkávaly nejrůznější kulturní a náboženské proudy, které daly vzniknout mimořádně hodnotnému a rozsáhlému souboru historických staveb. Mikulovské náměstí a přilehlé ulice jsou lemovány měšťanskými domy, přičemž ty nejstarší mají renesanční jádro. Dochovalo se zde také několik budov židovské čtvrti. Kotlinu obklopenou vinicemi a bílými vápencovými kopci pak lemují tři dominanty – Zámecký vrch s barokním zámkem, Kozí vrch s gotickou obrannou věží a Svatý kopeček s barokní kaplí svatého Šebestiána. Všechny tyto pamětihodnosti najdete na litografické pohlednici z konce 19. století, která posloužila jako předloha pro balení mince.

Medailérka Kristýna Šánová, DiS., věnovala reverzní stranu mince pohledu na Svatý kopeček u Mikulova s poutní kaplí sv. Šebestiána. Kompozici dotváří opis MIKULOV. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét krále Karla III., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2024.

Originální emise představuje dostupný sběratelský kousek, který potěší numismatiky, filokartisty, turisty i mikulovské patrioty.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76489-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Kristýna Šánová, DiS.
Autor reverzu
Kristýna Šánová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
0,5 g
Průměr
11 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...