Stříbrná mince Bájní tvorové - Harpyje proof

Stříbrná mince Bájní tvorové - Harpyje proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2020
Emisní náklad
1000 ks
Cena
1 890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Bájní tvorové

Čtvrtá stříbrná mince České mincovny ze sběratelské série Bájní tvorové představuje harpyji.

Napůl ženy a napůl draví ptáci – takové jsou harpyje, které představují ničivou sílu přírody. Jsou zosobněním bouře a jejich původním posláním bylo odnášet duše zemřelých do podsvětí a dle příkazu bohů trestat zločince. Odtud pochází jejich jméno – řecké „harpazein“ totiž znamená unést nebo uchvátit. Jejich popis se v průběhu let měnil. Z krásných žen s křídly, které nebyly nepodobné svůdným sirénám, se postupně stali obludní a všežraví mrchožrouti s tváří stařeny, kteří škodili všem dobrým lidem, sužovali odvážné hrdiny a požírali raněné vojáky, které unášeli z bitev. Není divu, že tato verze harpyjí dala jméno všem zlým a krutým ženám.

Na reverzní straně mince je harpyje v podání Asamata Baltaeva, DiS., krásná, ale přesto divoká a nebezpečná. Celé tělo má pokryté peřím, lidskou má jenom tvář. Její vyobrazení doprovází anglický opis HARPY. Není bez zajímavosti, že mince nemá klasický mincovní rámeček – namísto něj je reliéf obklopen ozdobnými ornamenty, které prostupují celým sběratelským cyklem. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét panovnice Alžběty II., nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020.

Nezapomeňte, že v nabídce České mincovny najdete také výpravné sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní dvanáctidílnou kolekci bájných tvorů.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75687-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...